Dotace pro podnikatele

Zajímá Vás, jak získat finanční podporu pro rozvoj Vaší společnosti?

V následujících kategoriích naleznete informace o jednotlivých dotačních programech. Každý dotační program má odlišné zaměření a podmínky pro získání finanční pomoci.

Chci poradit

Aktuální dotace

Úspora energie – Dotace na úsporná opatření ve výrobě

Ušetřit peníze za energie lze nejen pasivními opatřeními, ale i modernizací výroby. Staré stroje jsou neefektivní, s vysokou spotřebu energií. Nyní můžete získat podporu na výměnu strojů a citelně snížit měsíční výdaje na energie. Program Úspory energie je ideální pro výrobní podniky.

Zobrazit podrobnosti

Digitální a Virtuální podnik – Dotace na pořízení nových IT technologií

Informační technologie se rychle vyvíjejí a získávají mnoho užitečných funkcionalit, které by vašemu podniku mohly pomoci se dále rozvíjet a lépe zvládnou vyšší potřeby vašeho rostoucího podniku. Pokud chcete svůj starý systém vyměnit za nový nebo pořídit sofistikovaný systém péče o zákazníka, využijte programu Digitální podnik.

Zobrazit podrobnosti

Realizace výzkumu a vývoje

Máte unikátní nápad nebo se jen snažíte zdokonalit své produkty či výrobní procesy? Chtěli byste vytvořit unikátní technologii jen pro Vaše potřeby? Chcete dále rozvíjet své jedinečné SW řešení? Spolupracujete v oblasti nových řešení s vysokými školami? Využijte možnosti dotace na provozní náklady spjaté s vývojem!

Zobrazit podrobnosti

Marketing – Dotace účastí na zahraničních výstavách a veletrzích

Rozšiřovat povědomí o svém podniku i za hranicemi je bezesporu důležité. Účast na zahraničních veletrzích a výstavách ovšem často stojí nemalé peníze. Využijte programu Marketing a získejte zpět 50 % nákladů spojených s touto propagační aktivitou.

Zobrazit podrobnosti

Bezúročný úvěr – transformace

Podnikáte v Karlovarském, Ústeckém či Moravskoslezském kraji a plánujete pořizovat nové stroje, či budovu? Trápí vás vysoké úroky u bankovních úvěrů? Pak je pro vás bezúročný úvěr od Národní rozvojové banky tím pravým řešením.

Zobrazit podrobnosti

Nové úspory energie

Chcete snížit měsíční výdaje na energie? Plánujete zavést komplexní úsporná opatření nebo jen vyměnit jeden stroj za energeticky efektivnější? Nesplňuje váš záměr dotačního titulu úspory energie z programu OPTAK? Využijte podobně výhodné možnosti kombinace dotace a zvýhodněného úvěru.

Zobrazit podrobnosti

Úspora energie – Dotace na realizaci úsporných opatření

Zvyšování cen energií je problém nejen pro domácnosti, ale i pro podniky, jelikož může výrazně zvýšit náklady na provoz. Chcete-li snížit měsíční výdaje na energie ve svém podniku a plánujete-li zavést komplexní úsporná opatření, využijte program Úspory energie.

Zobrazit podrobnosti

Inovace – Dotace na uvedení nových produktů do výroby

Uvedení inovativních výrobků, technologií či služeb na trh může přinést spoustu výhod, ale kroky které je k tomu potřeba udělat mohou být finančně náročné. Využijte dotačního programu Inovace, kterým můžete spolufinancovat modernizaci či rozšíření výroby, zlepšení organizace firemních procesů i zavedení nových prodejních kanálů.

Zobrazit podrobnosti

FVE – Dotace na vybudování fotovoltaických systémů

Chtěli byste ušetřit na nákladech za elektrickou energii a disponujete volnými plochami na svých pozemcích nebo budovách? Využijte dotační podpory na vybudování FVE a získejte možnost lépe hospodařit s energií či si dokonce přivydělat prodejem přebytků. Přebytky vyrobené energie můžete zároveň ukládat do baterií nebo pomocí elektrolyzéru využít na výrobu vodíku.

Zobrazit podrobnosti

Oběhové hospodářství – Dotace na využití odpadních materiálů ve výrobě

Existuje mnoho způsobů jak nakládat s odpadem, který váš podnik vytváří nebo s cizím odpadem s kterým pracujete. Pokud chcete získat technologie na jeho další zpracování, vyrábět z recyklátu finální produkty nebo vracet zbytky zpět do výrobního procesu, pak využijte možnost dotace z programu Cirkulární ekonomika.

Zobrazit podrobnosti

Udržitelné hospodaření s vodou – Dotace na dosažení úspor vody

Pokud je pro vaši výrobu nezbytné použití vody, ať už pro výrobu materiálů, či na proplach, program Udržitelné hospodaření s vodou může být právě pro vás! Můžete jej využít na technologie, které vám umožní snížit spotřebu vody nebo její spotřebu dokonce zcela nahradí.

Zobrazit podrobnosti

Potenciál – Dotace na zřízení a vybavení vývojového oddělení

Chcete předběhnout svou konkurenci a založit si vlastní oddělení výzkumu a vývoje? Výzkum a vývoj už u vás máte, ale chtěli by jste ho rozšířit? Využijte programu Potenciál ať už potřebujete investovat do prototypových dílen, laboratoří, zkušeben či různého vybavení.

Zobrazit podrobnosti

Eletromobilita – veřejné nabíjecí stanice

Chcete se stát součástí infrastruktury pro provoz elektromobilů? Máte vhodné prostory, kde byste mohli vybudovat veřejné nabíjecí stanice? Zajistěte výstavbu této komerčně zajímavé investice s podporou z programu ministerstva dopravy.

Zobrazit podrobnosti

Elektromobilita – osobní a nákladní automobily

Plánujete modernizaci vozového parku Vaší společnosti? Chcete spolu s pořízením elektromobilu řešit i dobíjecí stanice? Potom je právě pro Vás určen program na podporu elektromobility.

Zobrazit podrobnosti

Technologie 4.0 – Dotace na automatizaci a digitalizaci výroby

Máte nedostatek zaměstnanců, ale poptávka po vašich produktech roste? Chtěli byste svou výrobu a s ní propojené činnosti zjednodušit nebo o nich mít lepší přehled? Plánujete investice do hardwaru, softwaru, automatizovaných strojů nebo technologií? Program technologie 4.0 bude pro vás ideální!

Zobrazit podrobnosti

Dotace na energetickou infrastrukturu (lokální distribuční soustavy)

Jste provozovatel lokální distribuční soustavy a plánujete její modernizaci? Pak právě Vám jsou určeny nové dotační programy na modernizaci energetické infrastruktury. Jejich cílem je úspora primární energie v rámci distribuce elektřiny a posílení distribučních sítí a navýšení jejich připojitelného výkonu OZE podporou rozvoje chytrých sítí a konvenčním posílením sítí v souvislosti s rozvojem obnovitelných zdrojů v ČR.

Zobrazit podrobnosti

Napište nám nebo zavolejte!

Chcete konzultovat svůj projekt? Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme zpět. Pokud raději voláte, použijte telefon +420 737 623 164 nebo nám napište na rpa@rpa.cz.

příspěvek formulář