Dotace pro podnikatele

Zajímá vás, jak získat finanční podporu pro rozvoj vaší společnosti? Nejste si jisti, který dotační program by pro vás byl ten nejvhodnější?

Nabízíme vám přehled aktuálnějších dotačních programů, které jsou zaměřené na finanční podporu pro podnikatele a firmy. V této kategorii najdete informace o dotačních programech na stroje, budovy a provozní náklady. Každý dotační program má odlišné zaměření a podmínky pro získání finanční pomoci, a proto jsme pro vás připravili podrobné informace o jednotlivých programech a jejich podmínkách.

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se na nás obrátit a rádi vám poradíme při hledání vhodného dotačního programu pro vaši společnost.

Chci poradit

Aktuální dotace

Bioplynové stanice – Dotace na výstavbu nových i modernizaci stávajících bioplynových stanic

Provozujete bioplynovou stanici a plánujete její modernizaci nebo rozšíření? Pak právě pro vás jsou určeny nové dotační výzvy programů OPTAK Obnovitelné zdroje energie – vtláčení biometanu a OPŽP Výstavba a modernizace zařízení pro energetické využití odpadů. Jejich cílem je efektivní a šetrné využívání obnovitelných zdrojů energie, konkrétně podpora výstavby nových a modernizace stávajících bioplynových stanic a podpora úpravy bioplynu na biometan a jeho plnění nebo vtláčeni do distribuční sítě.

Zobrazit podrobnosti

Oběhové hospodářství – Dotace na využití odpadních materiálů ve výrobě

Existuje mnoho způsobů jak nakládat s odpadem, který váš podnik vytváří nebo s cizím odpadem s kterým pracujete. Pokud chcete získat technologie na jeho další zpracování, vyrábět z recyklátu finální produkty nebo vracet zbytky zpět do výrobního procesu, pak využijte možnost dotace z programu Cirkulární ekonomika.

Zobrazit podrobnosti

Digitální a Virtuální podnik – Dotace na pořízení nových IT technologií

Informační technologie se rychle vyvíjejí a získávají mnoho užitečných funkcionalit, které by vašemu podniku mohly pomoci se dále rozvíjet a lépe zvládnou vyšší potřeby vašeho rostoucího podniku. Pokud chcete svůj starý systém vyměnit za nový nebo pořídit sofistikovaný systém péče o zákazníka, využijte programu ICT a sdílené služby.

Zobrazit podrobnosti

Potenciál – Dotace na zřízení a vybavení vývojového oddělení

Chcete předběhnout svou konkurenci a založit si vlastní oddělení výzkumu a vývoje? Výzkum a vývoj už u vás máte, ale chtěli by jste ho rozšířit? Využijte programu Potenciál ať už potřebujete investovat do prototypových dílen, laboratoří, zkušeben či různého vybavení.

Zobrazit podrobnosti

Spolupráce škol a firem

Spolupracujete se středními školami na vzdělávání studentů? Je tato spolupráce realizována u Vás ve firmě a rádi byste rozšířili vybavení, na kterém praxe probíhají, o nové stroje a zařízení? Chtěli byste případně takovou spolupráci navázat? Využijte dotačního titulu spolupráce škol a firem.

Zobrazit podrobnosti

Úspora energie – Dotace na úsporná opatření ve výrobě

Ušetřit peníze za energie lze nejen pasivními opatřeními, ale i modernizací výroby. Staré stroje jsou neefektivní, s vysokou spotřebu energií. Nyní můžete získat podporu na výměnu strojů a citelně snížit měsíční výdaje na energie. Program Úspory energie je ideální pro výrobní podniky.

Zobrazit podrobnosti

Úspora energie – Dotace na realizaci úsporných opatření

Zvyšování cen energií je problém nejen pro domácnosti, ale i pro podniky, jelikož může výrazně zvýšit náklady na provoz. Chcete-li snížit měsíční výdaje na energie ve svém podniku a plánujete-li zavést komplexní úsporná opatření, využijte program Úspory energie.

Zobrazit podrobnosti

Czech Rise Up – Dotace na vypracování plánu digitalizace

Čím dál tím více aspektů života je digitalizováno včetně všech částí podniku. Nevíte-li si rady s digitalizací svého podniku, ale nechcete-li zaostat za konkurencí, využijte program na podporu digitálního poradenství a získejte relevantní informace a návrhy na postup.

Zobrazit podrobnosti

Úspora vody – Dotace na optimalizaci hospodaření s vodou

Pokud je pro vaši výrobu nezbytné použití vody, ať už pro výrobu materiálů, či na proplach, program Průmyslové hospodaření s vodou může být právě pro vás! Můžete jej využít na technologie, které vám umožní snížit spotřebu vody nebo její spotřebu dokonce zcela nahradí.

Zobrazit podrobnosti

Marketing – Dotace účastí na zahraničních výstavách a veletrzích

Rozšiřovat povědomí o svém podniku i za hranicemi je bezesporu důležité. Účast na zahraničních veletrzích a výstavách ovšem často stojí nemalé peníze. Využijte programu Marketing a získejte zpět 50 % nákladů spojených s touto propagační aktivitou.

Zobrazit podrobnosti

Inovace – Dotace na uvedení nových produktů do výroby

Uvedení inovativních výrobků, technologií či služeb na trh může přinést spoustu výhod, ale kroky které je k tomu potřeba udělat mohou být finančně náročné. Využijte dotačního programu Inovace, kterým můžete spolufinancovat modernizaci či rozšíření výroby, zlepšení organizace firemních procesů i zavedení nových prodejních kanálů.

Zobrazit podrobnosti

The Country for the Future – Dotace na inovační aktivity

Potřebujete reorganizovat procesy, aby jste mohli zvýšit výrobní kapacitu nebo výrobní oblast plánujete digitalizovat? Chcete dokončit vývoj nových produktů nebo potřebujete vybavení, aby jste mohli vyrábět již vylepšené produkty? Využijte dotační program The Country for the Future zaměřený na širokou škálu aktivit v oblasti inovací.

Zobrazit podrobnosti

FVE – Dotace na vybudování fotovoltaických systémů

Chtěli by jste ušetřit na nákladech za elektrickou energii a disponujete volnými plochami na svých pozemcích nebo budovách? Využijte dotační podpory na vybudování FVE a získejte možnost lépe hospodařit s energií. Budete moci akumulovat energii a využívat ji mimo výrobní špičky, či si dokonce přivydělat prodejem přebytků.

Zobrazit podrobnosti

Inovační vouchery – Dotace na nákup služeb od výzkumných organizací

Potřebujete využít služeb vysokých škol nebo výzkumných ústavů? Využijte možnosti proplacení těchto nákladů v rámci programu Inovační vouchery. Bude se vám to hodit pokud potřebujete pomoc v rámci svého výzkumu a vývoje. Například v oblasti odborného ověřování a certifikace nových produktů nebo jiných zlepšení.

Zobrazit podrobnosti

Napište nám nebo zavolejte!

Chcete konzultovat svůj projekt? Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme zpět. Pokud raději voláte, použijte telefon +420 737 623 164 nebo nám napište na rpa@rpa.cz.

příspěvek formulář