Sociální infrastruktura– Dotace na sociální služby

Potřebujete vybudovat či opravit nemovitost za účelem poskytování sociálních služeb? Rádi byste vytvořili podmínky umožňující Vašim klientům zlepšit soběstačnost a rozvíjet aktivně jejich schopnosti? Trápí Vás potřeba naplnit materiálně-technický standard? Chtěli byste si pořídit nový služební automobil? Pak je tento dotační titul právě pro Vás!

CO LZE DOTOVAT
STAVBA, REKONSTRUKCE, VOZIDLA, ZÁKLADNÍ VYBAVENÍ
KDO MŮŽE ČERPAT
OBCE, KRAJE, NEZISKOVÉ ORGANIZACE A DALŠÍ
VÝŠE DOTACE
AŽ 60 MIL. KČ
MÍRA DOTACE
AŽ 100 %

Co lze v rámci programu podpořit?

  • nákup nemovitosti
  • novostavba, přístavba, přestavba či rekonstrukce nemovitosti
  • pořízení nábytku, vybavení a kompenzačních pomůcek
  • pořízení vozidla na konvenční paliva splňující emisní limit 50 g CO2/km
  • pořízení vozidla na alternativní paliva
  • projektová příprava, výběrové řízení
  • studie proveditelnosti

Důležité podrobnosti

  • pro realizaci projektu musí být splněn materiálně-technický standard dle MPSV (je-li to pro danou sociální službu relevantní)
  • poskytovatel sociálních služeb musí disponovat pověřovacím aktem (nejpozději k datu vydání rozhodnutí o poskytnutí dotace)
  • řešíme komplexní službu od prvního návrhu, přes projektovou dokumentaci, zajištění dotace a vysoutěžení dodavatele až po realizační management

Typový projekt

Diakonie ČCE – středisko BETLÉM je nestátní neziskovou organizací poskytující sociální služby lidem s těžkým zdravotním postižením. K tomu je zapotřebí kvalifikovaný personál, kvalitní vybavení a dostatečná kapacita těchto služeb. Díky spolupráci se Skupinou RPA mohla Diakonie z dotačních prostředků vystavět novou budovu domova pro osoby se zdravotním postižením, odlehčovací službu včetně potřebného zázemí a vybavení a také pořídit nová vozidla. Nyní může tato organizace pomáhat většímu počtu dospělých lidí s těžkým tělesným postižením žít běžným způsobem života v přirozeném prostředí.

Neváhejte se na nás obrátit, rádi pomůžeme s přípravou projektu i vám.

Váš projekt vždy vyhodnotíme dopředu, budete tak vědět, zda je realizovatelný nebo se vám vyplatí raději využít jiného dotačního programu. Zpracujeme pro vás kompletní projektovou dokumentaci.

Mgr. Richard Budzák
Zástupce ředitele

+420 732 226 134
budzak@rpa.cz

Napište nám nebo zavolejte!

Chcete konzultovat svůj projekt? Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme zpět. Pokud raději voláte, použijte telefon +420 737 623 164 nebo nám napište na rpa@rpa.cz.

příspěvek formulář