Světový den Životního prostředí

Datum: 5.6.2023

Světový den životního prostředí je připomínkový den OSN pořádaný vždy 5. června. Z pohledu ochrany a obnovy životního prostředí je tento svátek považován za jednu z nejdůležitějších událostí v roce. Smyslem akce je rozšířit obecné povědomí o ekologických otázkách a upřít pozornost světové veřejnosti na zásadní ekologické výzvy současnosti.  

Životní prostředí nám poskytuje všechny naše základní potřeby, vzduch, který dýcháme, jídlo a vodu, které konzumujeme, a půdu, na které stavíme své domovy a podniky. S rostoucí lidskou činností dochází k vyčerpání přírodních zdrojů Země vlivem environmentálních dopadů, jako je znečištění, odlesňování a globální oteplování.

Je čas převzít odpovědnost za své činy tím, že budeme vědomě chránit to, co zbylo z našich zdrojů.

Chcete posílit ochranu a zachovat přírodu ve Vaší lokalitě? Potýkáte se s problémy sucha, nekvalitou ovzduší či s dalšími problémy související s negativním vlivem vůči životnímu prostředí?

Neváhejte se na nás obrátit, rádi vám pomůžeme najít dotační titul na míru vašim potřebám.

Napište nám nebo zavolejte!

Chcete konzultovat svůj projekt? Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme zpět. Pokud raději voláte, použijte telefon +420 737 623 164 nebo nám napište na rpa@rpa.cz.

příspěvek formulář

Nejnovější aktuality