Světový den vody

Datum: 22.3.2023

Dnešní den, 22.3., je dnem oslav Světového dne vody. Cílem oslav je upozorňování na problémy týkající se znečišťování vodních zdrojů, sucha, špatného přístupu k vodě, apod. Česká republika je evropským rozvodím tří moří a prakticky všechny její významnější toky odvádějí vodu na území sousedních států. Důsledkem této skutečnosti je naprostá závislost našich vodních zdrojů na atmosférických srážkách. Problém sucha však neleží pouze v nedostatku srážek, ale v nesprávném hospodaření s vodou celkově. Hlavním úkolem tak je dlouhodobě zadržet vodu v krajině např. pomocí retenčních nádrží nebo výsadby zeleně.

Celostátní snaha o zmírnění problému sucha v ČR přináší řadu finančních nástrojů, které může využít veřejný i soukromý sektor. Pokud máte zájem o více informací o dotacích na rybníky, revitalizace vodních toků, využívání dešťové vody či výsadby zeleně, neváhejte se na nás obrátit s žádostí o konzultaci.

logo_rpa

Světový den vody

Napište nám nebo zavolejte!

Chcete konzultovat svůj projekt? Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme zpět. Pokud raději voláte, použijte telefon +420 737 623 164 nebo nám napište na rpa@rpa.cz.

příspěvek formulář

Nejnovější aktuality