Světový den turismu: Podpora udržitelného rozvoje cestovního ruchu

Datum: 27.9.2023

Světový den turismu, který připadá na 27. září, je každoročním připomínkou důležitosti cestovního ruchu pro světovou ekonomiku a mezilidské vztahy. Cestovní ruch má významné dopady na životní prostředí a místní komunity, což nás vede k naléhavé potřebě rozvíjet a podporovat zmíněné odvětví. Toto úsilí zahrnuje snahu o ochranu přírody, podporu místní kultury a hospodářství a minimalizaci negativních dopadů cestování.

Cílem Světového dne turismu je zvýšit povědomí o důležitosti cestovního ruchu a zdůraznit jeho sociální, kulturní nebo ekonomické hodnoty. S podporou dotačních výzev můžete nejen posílit svůj regionální turismus, ale také přispět k udržitelnému rozvoji, zachování kulturního dědictví a ochraně naší planety.

V rámci těchto výzev jsou podporovány aktivity zaměřené například na podporu vybavenosti turistických tras (pěší, cyklo, lyžařská a další udržitelné formy cestovní ruchu), revitalizace památek, vznik edukačních či návštěvnických center, ochranu a zabezpečení památek nebo také restaurování muzejních sbírek a knihovních fondů.

Potřebujete zřídit či obnovit turistické stezky? Chcete zrekonstruovat stávající nebo vybudovat nová turistická informační centra? Popřípadě máte jiné plány, které by přispěli k rozvoji cestovního ruchu ve Vaší obci či městě?

Neváhejte se na nás obrátit, rádi vám pomůžeme najít dotační titul na míru vašim potřebám.

Napište nám nebo zavolejte!

Chcete konzultovat svůj projekt? Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme zpět. Pokud raději voláte, použijte telefon +420 737 623 164 nebo nám napište na rpa@rpa.cz.

příspěvek formulář

Nejnovější aktuality