Světový den turismu: Podpora udržitelného rozvoje cestovního ruchu

Datum: 27.9.2023

Světový den turismu, který připadá na 27. září, je každoročním připomínkou důležitosti cestovního ruchu pro světovou ekonomiku a mezilidské vztahy. Cestovní ruch má významné dopady na životní prostředí a místní komunity, což nás vede k naléhavé potřebě rozvíjet a podporovat zmíněné odvětví. Toto úsilí zahrnuje snahu o ochranu přírody, podporu místní kultury a hospodářství a minimalizaci negativních dopadů cestování.

Cílem Světového dne turismu je zvýšit povědomí o důležitosti cestovního ruchu a zdůraznit jeho sociální, kulturní nebo ekonomické hodnoty. S podporou dotačních výzev můžete nejen posílit svůj regionální turismus, ale také přispět k udržitelnému rozvoji, zachování kulturního dědictví a ochraně naší planety.

V rámci těchto výzev jsou podporovány aktivity zaměřené například na podporu vybavenosti turistických tras (pěší, cyklo, lyžařská a další udržitelné formy cestovní ruchu), revitalizace památek, vznik edukačních či návštěvnických center, ochranu a zabezpečení památek nebo také restaurování muzejních sbírek a knihovních fondů.

Potřebujete zřídit či obnovit turistické stezky? Chcete zrekonstruovat stávající nebo vybudovat nová turistická informační centra? Popřípadě máte jiné plány, které by přispěli k rozvoji cestovního ruchu ve Vaší obci či městě?

Neváhejte se na nás obrátit, rádi vám pomůžeme najít dotační titul na míru vašim potřebám.

logo_rpa

Světový den turismu: Podpora udržitelného rozvoje cestovního ruchu

Napište nám nebo zavolejte!

Chcete konzultovat svůj projekt? Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme zpět. Pokud raději voláte, použijte telefon +420 737 623 164 nebo nám napište na rpa@rpa.cz.

příspěvek formulář

Nejnovější aktuality