Světový den boje proti suchu a rozšiřování pouští

Datum: 14.6.2023

Světový den boje proti suchu a rozšiřování pouští je každoročně 17. června organizován Organizací spojených národů. Jeho hlavním cílem je zvýšení povědomí veřejnosti o mezinárodní spolupráci týkající se boje proti desertifikaci a důsledkům sucha. Stává se příležitostí k připomenutí si, že se suchem je možné bojovat, a to především prostřednictvím zapojení celé komunity a spoluprací na všech úrovních.

Se suchem jako extrémním projevem probíhající změny klimatu bojuje v posledních letech i Evropa. Vlny sucha trápí také Českou republiku, například letošní duben byl jedním ze tří nejteplejších za posledních 50 let. Zásadním problém při snaze zmírnit dopady sucha je snížená schopnost české krajiny zachycovat vodu. Sucho ale netrápí jen krajinu. Se suchem spojený nedostatek pitné vody dopadá na stále větší množství obyvatel měst a obcí.

V případě zájmu o více informací o dotacích na revitalizaci vodních toků, využívání dešťově vody či výsadby zeleně, nás neváhejte kontaktovat. Rádi Vám pomůžeme najít dotační titul na míru vašim potřebám.

logo_rpa

Světový den boje proti suchu a rozšiřování pouští

Napište nám nebo zavolejte!

Chcete konzultovat svůj projekt? Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme zpět. Pokud raději voláte, použijte telefon +420 737 623 164 nebo nám napište na rpa@rpa.cz.

příspěvek formulář

Nejnovější aktuality