Poradna jako slon

Datum: 6.5.2024

Poradna jako slon je institucí, jejímž cílem je pomáhat pečujícím o nemocné se vznikající poruchou paměti či s již diagnostikovou demencí v různých fázích vývoje. Rozvoj poruchy paměti či později demence u blízké osoby je pro pečující významnou zátěží. Aktivity této poradny se snaží postihnout problematiku důsledků časných i pozdějších fází vývoje poruchy paměti a vytvořit funkční model péče v domácím prostředí aplikovatelný napříč republikou.

Jsme nesmírně vděční za to, že jsme mohli být u vzniku a otevření této poradny společně s Institutem sociálně zdravotních strategií z. s. Koncept Poradny jako slon pramení z projektu Nejste na to sami – podpora neformálně pečujících, na jehož přípravě jsme se podíleli a pomohli tak se zajištěním prvních finančních prostředků potřebných k realizaci tohoto pilotního projektu. Více informací o tomto projektu naleznete zde.

logo_rpa

Mgr. Richard Budzák

Zástupce ředitele

Napište nám nebo zavolejte!

Chcete konzultovat svůj projekt? Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme zpět. Pokud raději voláte, použijte telefon +420 737 623 164 nebo nám napište na rpa@rpa.cz.

příspěvek formulář

Nejnovější aktuality