Pomohli jsme vybudovat novou mateřskou školu v Humpolci!

Datum: 3.4.2023

Ve spolupráci s RPA získala mateřská škola v Humpolci dotaci ve výši 63 000 000 Kč na výstavbu nové budovy v rámci navýšení kapacit.

Na Humpolecku rodiče dětí v předškolním věku častokrát trápí problém s umístěním dítěte do mateřské školy kvůli nedostačujícím kapacitám v mateřských školách. Tato dlouhodobě nevyhovující situace způsobuje řadě rodičů velké komplikace, kdy jsou následně nuceni řešit problém dojížděním do jiných zařízení předškolního vzdělávání. Ty jsou často velmi vzdálené od místa jejich trvalého bydliště, což znamená velkou časovou ale i finanční zátěž pro rodiče.

Díky realizaci projektu dojde k uspokojení poptávky rodičů o umístění jejich dítěte do mateřské školy a podaří se nám tak odstranit dlouhotrvající problém s odmítáním žádostí rodičů kvůli nedostatečné kapacitě.

V rámci stavby nového pracoviště Mateřské školy Humpolec s názvem Podhrad vzniknou 4 nové třídy s kapacitou 24 dětí. Bude tak nabídnuto celkem 96 nových míst pro děti, které byli doteď odmítání kvůli nedostatku místa v mateřských školách.  V rámci stavby také vznikne 1 multifunkční učebna pro hudební, výtvarné a divadelní aktivity dětí, která zajisté přispěje k rozvoji kreativity u dětí. Právě předškolní věk bývá častokrát odborníky označován jako jeden z nejdůležitějších etap života jedince. Dítě v tomto věku se neustále zajímá o okolní jevy, poznává svět a především rozvíjí své tvořivé myšlení.

Realizace přístavby povede ke zkvalitnění a zvýšení dostupnosti předškolního vzdělávání ve městě Humpolec, potažmo i v celém ORP Humpolecka. Částečně se uleví i okolním mateřským školám, kam se hlásili děti, které v Humpolecku místo nezískaly.

logo_rpa

Pomohli jsme vybudovat novou mateřskou školu v Humpolci!

Napište nám nebo zavolejte!

Chcete konzultovat svůj projekt? Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme zpět. Pokud raději voláte, použijte telefon +420 737 623 164 nebo nám napište na rpa@rpa.cz.

příspěvek formulář

Nejnovější aktuality