Nový domov pro osoby s autismem a kombinovaným postižením v Českých Budějovicích

Datum: 17.1.2024

Za pomoci RPA vznikl v Českých Budějovicích Domov pro osoby se zdravotním postižením. Nový domov je určen pro dospělé klienty z Centra BAZALKA, o.p.s. s autismem s přidruženou mentální retardací a problémovým chováním a pro dospělé klienty s kombinovaným postižením – tělesným, mentálním a smyslovým, kteří trpí epileptickými záchvaty.

Dům má kapacitu 10 lůžek v deseti samostatných pokojích, součástí jsou i společné prostory. Celá stavba je realizována jako bezbariérová, samozřejmostí je technické uzpůsobení interiéru i exteriéru a vhodné vybavení.

Slavnostní otevření proběhlo ve středu 27. září 2023 v budově Domova v ulici Hlinská v Českých Budějovicích za přítomnosti hejtmana Jihočeského kraje MUDr. Martina Kuby, primátorky města České Budějovice doc. Dr. Ing. Dagmar Škodové Parmové, náměstkyně Ministerstva práce a sociálních věcí Mgr. Šárky Jelínkové. Domov přivítal své první obyvatele 1.1.2024.

Chybí Vaší organizace potřebné kapacity pro klienty? Volá Vaše budova již delší dobu po rekonstrukci a novém vybavení? Neváhejte nás kontaktovat s žádostí o konzultaci.

logo_rpa

Mgr. Richard Budzák

Zástupce ředitele

Napište nám nebo zavolejte!

Chcete konzultovat svůj projekt? Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme zpět. Pokud raději voláte, použijte telefon +420 737 623 164 nebo nám napište na rpa@rpa.cz.

příspěvek formulář

Nejnovější aktuality