Nefinanční výkaznictví ESG se stává povinným pro velké firmy

Datum: 17.6.2022

Společensky ohleduplné a dlouhodobě udržitelné investice a podnikání (ESG) jsou trendem. Zaměřují se nejen na ekonomickou návratnost, ale též na pozitivní dopad v oblasti životního prostředí, samotné společnosti i jejího řízení. Hodnocení aspektů kvality environmentální, sociální a korporátní správy dané firmy nebo investičního záměru se stává důležitým nástrojem při zajištění financí. Společensky a environmentálně odpovědné podniky budou při úvěrovém financování podstatně zvýhodněny.

Od ledna 2022 je účinné Nařízení EU o Taxonomii udržitelných aktivit. Investoři jsou mimo jiné povinni zveřejňovat informace o udržitelnosti podle Nařízení EU o zveřejňování informací souvisejících s udržitelností (SFRD), a proto vyžadují tato data i po svých firemních klientech. Od roku 2023 musí  všechny velké společnosti s více než 250 zaměstnanci uvádět klíčové ESG údaje ve svých výročních zprávách podle směrnice zavádějící reportovací povinnosti pro velké firmy (CSRD) a nových EU standardů. Vybrané malé a střední firmy budou tuto povinnost mít s tříletým odkladem. Monitoring a reporting v oblasti firemního ESG se tak stává povinným.

Nevíte si rady? Pomůžeme vám!

  • Vysvětlíme vám základní pravidla a postupy ESG výkaznictví,
  • připravíme přehled dat, která bude vaše společnost sledovat a zveřejňovat,
  • zpracujeme sesbíraná data do výroční zprávy či auditu tak, aby byla v souladu s platnou mezinárodní metodikou atd.

Provedeme vás světem ESG spolehlivě a profesionálně!

RPA_logo_20let_barva

Mgr. Ondřej Machek
zástupce ředitele
+420 737 623 164
machek@rpa.cz

logo_rpa

Nefinanční výkaznictví ESG se stává povinným pro velké firmy

Napište nám nebo zavolejte!

Chcete konzultovat svůj projekt? Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme zpět. Pokud raději voláte, použijte telefon +420 737 623 164 nebo nám napište na rpa@rpa.cz.

příspěvek formulář

Nejnovější aktuality