Moderní základna ZZS JMK v Bučovicích zvyšuje efektivitu záchranného systému

Datum: 25.10.2023

Po víc jak roce intenzivních stavebních prací, máme tu čest oznámit otevření nové moderní základny Zdravotnické záchranné služby JMK v Bučovicích. Díky úsilí RPA získal Jihomoravský kraj finanční podporu pro výstavbu zařízení, které výrazně zlepší časy odezvy a efektivitu záchranného systému v regionu.

Základna ZZS JMK v Bučovicích je situována v bývalém hospodářském areálu v blízkosti důležité silnice I/50 v sousedství hasičů. Umístění základny vedle hasičů je důležité pro koordinaci obou složek integrovaného záchranného systému a výjezd k události bude nyní mnohem rychlejší a pohodlnější. Zvýší se tak i úroveň přednemocniční péče v širokém okolí.

Jedním z klíčových prvků této nové základny je její energetická účinnost. Budova je postavena jako nízkoenergetická a využívá fotovoltaické elektrárny a tepelná čerpadla, což umožňuje úsporu až 80 % energie oproti stávající základně. Důležitým aspektem je také akumulace dešťové vody pro provoz základny, což pomáhá minimalizovat negativní vlivy na životní prostředí.

Nová základna představuje zásadní krok k zajištění vysoké kvality zdravotní péče a rychlé reakce v případě záchranných situací v regionu.

logo_rpa

Moderní základna ZZS JMK v Bučovicích zvyšuje efektivitu záchranného systému

Napište nám nebo zavolejte!

Chcete konzultovat svůj projekt? Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme zpět. Pokud raději voláte, použijte telefon +420 737 623 164 nebo nám napište na rpa@rpa.cz.

příspěvek formulář

Nejnovější aktuality