Evropský týden mobility: Krok směrem k udržitelné budoucnosti

Datum: 14.9.2023

Evropský týden mobility konající se každý rok od 16. do 22. září, představuje významnou iniciativu, která se věnuje podpoře udržitelné a ekologické mobility a současně usiluje o zlepšení bezpečnosti dopravy.

Tato událost zdůrazňuje především význam ekomobility a elektrické dopravy. Tím přináší městům a obcím významné příležitosti k posunu jejich dopravní infrastruktury směrem k udržitelnosti a zároveň umožňuje získat podporu a finanční prostředky. Města a obce mohou tak například získat dotace na nákup elektrických autobusů, budování nabíjecích stanic pro elektromobily a podporu sdílení elektrických kol. Tyto opatření nejenže snižují emise škodlivých látek do ovzduší, ale také přispívají ke zlepšení kvality vzduchu, který dýchají obyvatelé. Další opatření, které má pozitivní dopad na životní prostředí a obyvatele měst a obcí, je například rozvoj cyklostezek či zlepšení bezpečnosti v dopravě.

Pokud i ve Vaší obci nebo městě máte zájem o provedení pozitivních změn v oblasti mobility, které budou mít prospěch pro životní prostředí a Vaše občany, neváhejte se na nás obrátit. Jsme tu pro vás a rádi vám pomůžeme realizovat vaše projekty pro udržitelnou a bezpečnou mobilitu.

Více informací o možnostech financování je možné nalézt zde.

logo_rpa

Evropský týden mobility: Krok směrem k udržitelné budoucnosti

Napište nám nebo zavolejte!

Chcete konzultovat svůj projekt? Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme zpět. Pokud raději voláte, použijte telefon +420 737 623 164 nebo nám napište na rpa@rpa.cz.

příspěvek formulář

Nejnovější aktuality