Evropský den Slunce

Datum: 16.5.2023

Evropský den Slunce se rozšiřuje každým rokem do více Evropských zemí, kde si lidé 16.5. připomínají význam Slunce pro naši planetu. Slunce je pro nás nezbytně důležité, neboť energie Slunce pohání prakticky všechny procesy, které na Zemi probíhají. Závisí na ní podnebí, změny počasí i teploty, významně se také podílí na přílivu a odlivu. Jeho životodárnou sílu je důležité si připomínat, jelikož Slunce ohřívá naši planetu a díky němu žijeme.

Slunce nám nabízí neomezený zdroj čisté energie, proto se v posledních letech mnoho nejen evropských zemí odvrací od fosilních zdrojů elektřiny a tepla a snaží se efektivně využívat solární energii.  Právě fotovoltaika je moderní technologie, která se vyznačuje svou schopností přeměnit energii slunečního záření na bezemisní elektřinu. Přímé využití energie slunečního záření patří z hlediska ochrany životního prostředí k nejčistším a nejšetrnějším způsobům výroby elektřiny. Fotovolataické panely či bateriové úložiště mohou využívat veškeré soukromé a veřejné instituce, i jednotlivé domácnosti.

V rámci podpory zelené ekonomiky existuje řada dotačních titulů, které podporují snižování energetické náročnosti.

Pokud chcete i vy získat finanční prostředky na vybudování systémů solární energie, neváhejte se na nás obrátit.

logo_rpa

Evropský den Slunce

Napište nám nebo zavolejte!

Chcete konzultovat svůj projekt? Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme zpět. Pokud raději voláte, použijte telefon +420 737 623 164 nebo nám napište na rpa@rpa.cz.

příspěvek formulář

Nejnovější aktuality