Evropský den parků

Datum: 22.5.2023

Na 24. květen připadá Evropský den parků. Parky jsou zřizované především za účelem ochrany přírody a krajiny, nicméně jsou také významným zázemím pro vzdělávání a rekreaci občanů. V rámci toho vznikají dotační tituly, díky kterým se daří nejen parky, ale i další veřejná prostranství, revitalizovat a obnovit či rozšířit jejich funkce ve veřejném prostoru. V současné době jsou aktivitní výzvy, které podporují zelenou a modrou infrastrukturu v obcích a městech pro zlepšení biologické rozmanitosti, snížení znečištění a dopadů tepelných ostrovů, hospodaření se srážkovou vodou, zvýšení volnočasového potenciálu.

Pokud máte ve vaší lokalitě park nebo jiné veřejné prostranství, které potřebuje obnovit zeleň a zpevněné plochy, doplnit mobiliář, zpřístupnit veřejnosti či celkově revitalizovat, neváhejte se na nás obrátit, rádi vám pomůžeme najít dotační titul na míru vašim potřebám.

Více informací o konkrétní výzvě si můžete přečíst v našem článku zde:

logo_rpa

Evropský den parků

Napište nám nebo zavolejte!

Chcete konzultovat svůj projekt? Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme zpět. Pokud raději voláte, použijte telefon +420 737 623 164 nebo nám napište na rpa@rpa.cz.

příspěvek formulář

Nejnovější aktuality