Energetické úspory – Dotace na gastro provozy, kuchyně a prádelny

Disponujete dosluhujícím vybavením kuchyně a gastro provozu, které si již žádá výměnu? Potřebujete modernizovat provoz Vaší prádelny a vyměnit zastaralé pračky, sušiče či žehliče? Chcete snížit náklady na spotřebované energie a zvýšit tak efektivitu celého provozu? Pak je tato dotační podpora právě pro Vás!

CO LZE DOTOVAT
POŘÍZENÍ VYBAVENÍ, STAVEBNÍ PRÁCE
KDO MŮŽE ČERPAT
OBCE, ŠKOLY, NEMOCNICE, NEZISKOVÉ ORGANIZACE A DALŠÍ
VÝŠE DOTACE
1–100 MIL. KČ
MÍRA DOTACE
50%

Co lze v rámci programu podpořit?

  • výměna stávající technologie za moderní a energeticky úsporné vybavení (např. konvektomaty, multifunkční pánve, varné systémy, mycí centra a stroje, chladící a mrazící skříně, pračky, sušiče, žehliče apod.)
  • přidružené stavební práce
  • modernizace soustav osvětlení vč. rozvodů elektřiny, plynu a tepla
  • projektová příprava a inženýrská činnost (TDS, AD)
  • zpracování dotační žádosti
  • výběrové řízení

Důležité podrobnosti

  • je nutné nechat zpracovat energetické hodnocení (úspora minimálně 30 %)
  • řešíme komplexní službu od prvního návrhu, přes projektovou dokumentaci, zajištění dotace a vysoutěžení dodavatele až po realizační management

Typový projekt

Budování nových obnovitelných zdrojů energie musí jít ruku v ruce s úspornými opatřeními v oblasti energetické náročnosti veřejných budov a provozů. Díky novým dotačním příležitostem, které jsou zaměřeny na snížení spotřeby energie gastro provozů, mohou školy, sociální zařízení a zdravotnické instituce získat podporu na kompletní výměnu starého nehospodárného gastro zařízení za nové a úspornější. Nehospodárnost takovýchto provozů způsobují nejen zastaralé gastro technologie, jako jsou například staré konvektomaty, kotle, pece, sporáky, vzduchotechniky či myčky, ale i jejich neefektivní uspořádání. Využitím této dotační příležitosti obnovíte své gastro technologií, zefektivníte provoz vzhledem k pracovníkům a ušetříte značné množství provozních nákladů.

Neváhejte se na nás obrátit, rádi pomůžeme s přípravou projektu i vám.

Váš projekt vždy vyhodnotíme dopředu, budete tak vědět, zda je realizovatelný nebo se vám vyplatí raději využít jiného dotačního programu. Zpracujeme pro vás kompletní projektovou dokumentaci.

Mgr. Richard Budzák
Zástupce ředitele

+420 732 226 134
budzak@rpa.cz

Napište nám nebo zavolejte!

Chcete konzultovat svůj projekt? Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme zpět. Pokud raději voláte, použijte telefon +420 737 623 164 nebo nám napište na rpa@rpa.cz.

příspěvek formulář