Dotace pro neziskové organizace na budování dětských skupin

Datum: 17.10.2023

Dne 16. 10. 2023 byla vyhlášena nová dotační výzva č. 31_22_046 Budování kapacit dětských skupin dle zákona č. 247/2014 Sb., o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině a o změně souvisejících zákonů – občanský sektor.

Výzva je zaměřena na podporu budování nových dětských skupin, ať už zcela novou výstavbou, nákupem či rekonstrukcí budov, a to za účelem zvýšení kapacity dětských skupin na území ČR, což má následně umožnit lepší zapojení rodičů s dětmi předškolního věku na trh práce. Oprávněnými žadateli jsou pro účely této výzvy, jak již název napovídá, subjekty spadající do tzv. občanského sektoru – tedy neziskové organizace jako nadace, obecně prospěšné společnosti, ústavy, spolky a církve a církevní právnické osoby.

Dotace kryje 90 % celkových způsobilých nákladů, jimiž jsou zejména:

  • nákup nemovitostí
  • stavební výdaje (novostavby dětských skupin či rekonstrukce stávajících objektů za účelem jejich přestavby na dětskou skupinu)
  • vybavení dětské skupiny (nábytek, spotřebiče, hrací prvky atd.)
  • projekční přípravu (projektová dokumentace, energetický posudek, studie proveditelnosti ad.)

Celková alokace výzvy je 1 mld. Kč. Příjem žádostí probíhá do 31. 5. 2024, projekty musí být ukončeny zapsáním dětské skupiny do evidence MPSV nejpozději k 31. 3. 2026.

Zároveň upozorňujeme, že do 29. 2. 2024 běží příjem žádostí o dotace z obdobné výzvy určené pro obce, města a jimi zřizované organizace.

Neváhejte se na nás obrátit, rádi vám pomůžeme s dotací na budování i provoz dětských skupin.

logo_rpa

Dotace pro neziskové organizace na budování dětských skupin

Napište nám nebo zavolejte!

Chcete konzultovat svůj projekt? Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme zpět. Pokud raději voláte, použijte telefon +420 737 623 164 nebo nám napište na rpa@rpa.cz.

příspěvek formulář

Nejnovější aktuality