63 projektů pro školy jsme podali do výzvy IROP – pak ji ale MMR zrušilo

Datum: 2.11.2022

Dlouho očekávaná výzva IROP pro základní školy byla spuštěna 1. 11. Okamžitě jsme podali 63 nachystaných projektů. Jenže hned následující den ministerstvo celou výzvu ZRUŠILO, protože jeho informační systém neunesl nápor žadatelů!

Kolik zbytečné práce to znamenalo pro stovky škol a tisíce lidí?

Nám v RPA trvalo přes 10 hodin, než jsme do systému MS2021+ vložili všechny projekty. Jejich přípravě jsme věnovali celý předchozí rok. Několik posledních měsíců jsme projekty přizpůsobovali očekávaným podmínkám výzvy. A bylo to napínavé. Věděli jsme totiž, že až dojde na podávání žádostí, musíme být rychlí – než se vyčerpají alokované 3,5 miliardy.Když byl příjem žádostí zahájen, pomáhali úplně všichni v RPA. Byl to velký stres a ohromný trénink trpělivosti – od začátku ve 14 hodin až do večera totiž systém fungoval jen velmi pomalu, opakovaně kolaboval. Po deváté hodině se jej podařilo zprovoznit, do půlnoci jsme finalizovali.Hned druhý den ovšem MMR celou výzvu zrušilo s odůvodněním, že kvůli kolapsu systému „nelze spravedlivě stanovit pořadí předkládaných projektů“. Výzva se tedy bude opakovat.

Jak to napodruhé dopadne?

logo_rpa

63 projektů pro školy jsme podali do výzvy IROP – pak ji ale MMR zrušilo

Napište nám nebo zavolejte!

Chcete konzultovat svůj projekt? Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme zpět. Pokud raději voláte, použijte telefon +420 737 623 164 nebo nám napište na rpa@rpa.cz.

příspěvek formulář

Nejnovější aktuality