Zvýšení kapacity MŠ Velké Pavlovice

Datum: 29.3.2022

V minulých letech se Skupině RPA podařilo získat dotace z Integrovaného Regionálního Operačního Programu v celkové výši 3 905 501 Kč pro Mateřskou školu Velké Pavlovice, díky které bylo možné vybudovat novou kmenovou třídu a navýšit tak kapacitu Mateřské školy o 16 dětí.

Díky realizaci projektu ve spolupráci se Skupinou RPA byla uspokojena poptávka rodičů o umístění jejich dítěte do této mateřské školy, a tím byl odstraněn dlouhotrvající problém s odmítáním žádostí rodičů kvůli nedostatečné kapacitě mateřské školy. Tato dlouhodobě nevyhovující situace způsobovala řadě rodičů velké komplikace, které byli následně nuceni řešit dojížděním do jiných zařízení předškolního vzdělávání. Ty byly často velmi vzdálené od místa jejich trvalého bydliště, což znamenalo velkou časovou i finanční zátěž pro rodiče.

Realizace přístavby vedla ke zkvalitnění a zvýšení dostupnosti předškolního vzdělávání ve městě Velké Pavlovice, potažmo i v celém ORP Hustopeče. Částečně se ulevilo i okolním mateřským školám, kam se hlásili děti, které ve Velkých Pavlovicích místo nezískaly. Nová moderní kmenová třída navíc umožnila plnohodnotnou přípravu dětí v předškolním věku, což je předpokladem pro úspěšné následující studium na základní škole.

Pokud se Vám tato proměna líbí a rádi byste za pomoci dotací realizovali podobné projekty, neváhejte se na nás obrátit.

logo_rpa

Zvýšení kapacity MŠ Velké Pavlovice

Nejnovější aktuality