České nemocnice úspěšně čerpají dotace z evropských fondů

Datum: 21.12.2021

Díky spolupráci s RPA naši klienti z řad nemocnic získali dotační prostředky z Integrovaného regionálního operačního programu v řádu stovek milionů Kč. Žádosti podané Skupinou RPA do této dotační výzvy byly 100 % úspěšné.

Skupina RPA spolupracovala jak s menšími městskými nemocnicemi, tak i s velkými nemocnicemi např. v Brně. Cíle všech nemocnic byly stejné – zajistit kvalitní zdravotní péči za použití nejmodernějších přístrojů, zvýšit efektivitu poskytované péče, připravit se na hromadné události související s nečekanými událostmi či epidemií a také zvýšit komfort personálu a kvalitu pracovního prostředí.

Jedním z příkladů pořízeného přístroje je přístroj na skiagrafická či skiaskopická vyšetření. Tyto přístroje jsou nedílnou součástí radiologických oddělení a patří mezi opravdu nenahraditelné vybavení. Cena jednoho takového přístroje se pohybuje v desítkách milionů korun, což je pro nemocnice velká investice.

Úspěšné byly také projekty na pořízení nového vybavení jednotlivých oddělení včetně moderních lůžek, plicních ventilátorů či monitorů vitálních funkcí, bez kterých se oddělení neobejdou.

Dále bylo možné obnovit základní vybavení, jako jsou například dveře či osvětlení nemocnic, které je neméně důležité a značně usnadňuje a zpříjemňuje práci zaměstnancům. K většímu komfortu často přispěla i renovace klimatizace dané nemocnice.

Mgr. Richard Budzák
zástupce ředitele
+420 732 226 134
budzak@rpa.cz

logo_rpa

České nemocnice úspěšně čerpají dotace z evropských fondů

Nejnovější aktuality