Průlom! Dotace na vývojové projekty již během jara

Datum: 25.3.2022

Dlouho očekávané rozřešení otázky, zda Technologická agentura České republiky získá ze státního rozpočtu prostředky na vyhlášení dalších programů, je u konce a jsme rádi, že Vám můžeme prezentovat její pozitivní výsledek.

Vlajkovou lodí TA ČR je program TREND. Ten je zaměřen na podporu vývoje nových produktů, technologií či procesů nebo na podporu zdokonalování těch současných. Program umožňuje spolupráci více partnerů, mezi kterými mohou být i vysoké školy. Právě spolupráce a kombinace know-how je za nás klíčovým bodem úspěchu projektů, neboť vysoká konkurence projektových záměrů tlačí žadatele k představení opravdu špičkových vývojových projektů. Výměnou za to však získáte dotaci až 70 % ze svých nákladů (vysoké školy pak až 100 %), kdy podpora je vyplácena dopředu.

Jednou z podstatných změn v nastavení programu je to, že soutěž bude disponovat specifickou alokací pro malé a střední podniky, výrazně tak zvýší jejich šance. Nemilou zprávou je snížení maximální částky podpory na projekt z původních 40 mil. Kč na 25 mil. Kč. Tento krok však umožní podpořit více žádostí.

Vyhlášení výzvy je naplánováno na 27. dubna 2022. Sběr žádostí poběží do 16. června 2022. Je tedy ten správný čas začít s přípravou Vašeho projektu. Podrobnější informace k plánované výzvě naleznete na tomto odkazu: https://www.tacr.cz/program-trend-oznameni-predbeznych-parametru-6-verejne-souteze-podprogram-1-technologicti-lidri/

Program TREND není jedinou možností, jak financovat vývojové projekty. TA ČR nabízí také následující více specializované programy:

  • Doprava 2020+ – program je blíže zaměřen na oblast automotive i dopravní infrastrukturu
  • Prostředí pro život – podpora „zelených“ inovací
  • Théta – podpora VaV v energetickém sektoru

Jako možná varianta pak i slouží program Aplikace z Operačního programu Technologie a Aplikace pro Konkurenceschopnost (OP TAK), který bude vyhlášen v květnu.

Pokud hledáte pro přípravu projektu toho správného partnera, neváhejte nás kontaktovat.

Ing. Daniella Dokoupilová
Projektová manažerka
+420 739 076 064
dokoupilova@rpa.cz

logo_rpa

Průlom! Dotace na vývojové projekty již během jara

Nejnovější aktuality