Program na podporu vybudování fotovoltaických elektráren ve firmách byl konečně vyhlášen!

Datum: 8.3.2022

Dlouho očekávaný program na podporu vybudování FVE byl 8. 3. vyhlášen, sběr žádostí pak začíná o 14 dní později, tj. v úterý 22. 3., přičemž sběr by měl běžet až do 30. 6. V rámci programu bude možné podpořit výstavbu FVE na střechách či přístřešcích a bateriové úložiště o maximální kapacitě rovné velikosti elektrárny.

Dotační podpora bude činit 35 % na instalaci fotovoltaických elektráren a 50 % na pořízení bateriových úložišť. Minimální podporovaná velikost elektrárny může činit 1 kWp, maximálně může jít o 1 000 kWp.

Žádat mohou všechny typy a velikosti podniků včetně pražských podniků vyloučeny jsou jen podniky zabývající se zemědělskou činností. Žadatelé pak mohou podávat více žádostí vztahujících se k různým místům realizace.

Disponujete volnými plochami na budovách nebo kdekoli ve Vašem areálu? Při dnešním prudkém růstu cen energií byste měli zvážit právě využití solární energie.

RPA Vám v tomto ohledu nabízí kompletní balíček služeb v rámci technického i dotačního poradenství od úvodních konzultací až po realizaci projektu. Obraťte se na nás, rádi Vám pomůžeme!

Ing. Jaroslav Kopecký
Vedoucí projektového oddělení
+420 733 712 463
kopecky@rpa.cz

logo_rpa

Program na podporu vybudování fotovoltaických elektráren ve firmách byl konečně vyhlášen!

Nejnovější aktuality