FVE – obrana proti růstu cen energií

Datum: 17.12.2021

S narůstajícími ceny energií se stále více společností kloní k možnosti zajistit si alespoň část své spotřeby prostřednictvím vlastních zdrojů. Na tento vývoj reaguje i Ministerstvo průmyslu a obchodu, které na přelomu listopadu a prosince vyhlásí výzvu na budování FVE na obálkách a střechách budov a přístřešků z Národního plánu obnovy.

RPA Vám ve spolupráci se svými partnery nabízí kompletní balíček služeb od úvodní konzultace, kde zjistíme, zda pro Vás FVE je vhodná či nikoliv, přes podání žádosti, zajištění kompletního engineeringu až po případnou instalaci. Vše tak máte bez práce a můžete navíc stihnout ještě letní sezónu, kdy jsou zisky z elektráren nejvyšší.

Proč byste měli o FVE uvažovat? Pokud budeme uvažovat s průměrnými cenami dodávky elektrické energie včetně veškerých poplatků na úrovni 4 Kč/kWh, pak každých instalovaných 100 kWp Vám ročně ušetří přibližně 400 tis. Kč. Pro umístění takovéto elektrárny potřebujete plochu o velikosti cca 600 m2 a vyjde Vás na cca 2 mil. Kč. Při získání dotace 35 % se pak návratnost pohybuje pod 4 lety a při životnosti elektrárny 20 let jsou pak její ekonomické dopady výrazně pozitivní.

Neváhejte se nám ozvat a domluvit si schůzku. Jsme tu pro Vás.

Ing. Jaroslav Kopecký
vedoucí projektového oddělení
+420 733 712 463
kopecky@rpa.cz

logo_rpa

FVE – obrana proti růstu cen energií

Nejnovější aktuality