Elektromobilita pro podnikatele

Datum: 7.2.2022

Elektromobilita je symbolem, trendem, a dokonce i životním stylem nové doby, kterému se budou muset přizpůsobit mnohé obory. To je jeden z důvodů proč Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR vyhlásí v nejbližších týdnech výzvu Elektromobilita pro podnikatele z Národního plánu obnovy.

V rámci dotační výzvy mohou o finanční prostředky žádat velké, střední i malé firmy, a to ve výši 40 a 60 % dle velikosti podniku:

  • 40 % velké podniky
  • 50 % střední podniky
  • 60 % malé podniky.

V komponentě na rozvoj čisté mobility se z této částky má podpořit nákup vozidel na alternatívní pohon. Dotace bude počítaná z rozdílu ceny mezi elektromobilem a vozidlem se spalovacím motorem. Podmínkou přidělení finanční podpory je maximální pořizovací cena vozidla, která nesmí přesáhnout hodnotu 1 250 000 Kč bez DPH. Zároveň lze získat podporu na pořízení dobíjecí stanice pro neveřejné použití, která bude vypočítaná dle velikosti podniku z plné ceny zařízení. Tato dotační výzva bude otevřena pro příjem žádostí přibližně od poloviny března 2022.

RPA Vám ve spolupráci se svými partnery proto nabízí kompletní balíček služeb od úvodní konzultace, přes podání žádosti, realizaci projektu až po jeho administraci a vyhodnocení.

Ozvěte se nám, domluvte si schůzku a získejte finance na Vaše projekty v oblasti elektromobility.

Ing. Martin Kšica
Obchodní manažer
+420 731 603 843
rpa@rpa.cz

logo_rpa

Elektromobilita pro podnikatele

Nejnovější aktuality