Průvodce světem grantů a dotací 18 let zkušeností +420 542 211 083
Získat dotaci
Úvod /O nás / Aktuality / V obci Libáň již sportují v opravené tělocvičně

Aktuality

22. 02. 2021

V obci Libáň již sportují v opravené tělocvičně

V loňském roce byl ve městě Libáň s naší pomocí realizován projekt, jehož náplní byla rekonstrukce místní tělocvičny. Prostřednictvím dotačního programu Ministerstva financí byla poskytnuta 90% dotace v celkové výši 2 mil. Kč. V rámci realizace projektu byla provedena výměna hrací plochy tělocvičny, topných rozvodů a bylo přikoupeno nové sportovní vybavení.

V průběhu posledních let se prostory tělocvičny nedařilo udržovat v dobrém technickém stavu. I přes pravidelnou péči a údržbu byla vzhledem k vysoké míře využívání tělocvičny rekonstrukce nevyhnutelná, jelikož hrací plocha se stala z hlediska bezpečnosti nevyhovující. Spáry již nepřiléhaly a byly značně poškozené, hrozilo tak velké nebezpečí úrazů. Stejně tak vybavení bylo již značně poškozené léty používání.

Realizací projektu došlo k celkové modernizaci tělocvičny, přičemž byla vyměněna stávající podlahová krytina, která výrazně ovlivnila kvalitu a bezpečnost sportování v tělocvičně. Rekonstrukce umožnila zbudování moderní tělocvičny, která odpovídá všem současným standardům na výuku tělesné výchovy a je vhodná pro různorodé sportovní aktivity. Díky nově pořízenému sportovnímu vybavení mohou učitelé využívat hodiny tělesné výchovy kreativněji a mnohem efektivněji. Rekonstrukcí tepelných rozvodů, které prosakovaly, došlo i k výrazné ekonomické úspoře a současně byla podpořena bezpečnost při výuce.

Tímto zasíláme gratulace do Libáně k úspěšnému projektu!

Líbila se Vám tato proměna a rádi byste za pomoci dotací realizovali podobné projekty? Neváhejte se na nás obrátit. V současné době jsou otevřené výzvy právě na rekonstrukce či pořízení sportovišť a tělocvičen.