Průvodce světem grantů a dotací 18 let zkušeností +420 542 211 083
Získat dotaci
Úvod /O nás / Aktuality / Úspěšná realizace našich žádostí o dotace pro školy a školky v roce 2020

Aktuality

21. 07. 2020

Úspěšná realizace našich žádostí o dotace pro školy a školky v roce 2020

V roce 2020 jsme pro naše klienty z řad obcí a měst zpracovali žádosti o dotaci týkající se mateřských a základních škol, které byly ze 100 % úspěšně schváleny. Díky schváleným projektům bude podpořeno celkem 30 škol a školek po celé ČR. Tyto projekty zahrnují především rekonstrukce a přístavby budov mateřských a základních škol, zřízení přírodních zahrad, opravy střech, tělocvičen, sociálního zařízení, jídelen a kuchyní, speciálních učeben či dalšího zařízení. Díky spolupráci s RPA tak naši klienti získali na dotacích pro mateřské a základní školy celkem téměř 180 mil. Kč.

Mezi schválené dotační projekty patří zejména ty, které pomohou obcím vyřešit problémy s nedostatečnou kapacitou mateřských a základních škol či se stavem školních budov. V rámci těchto projektů budou vybudovány přístavby nových prostor, dojde k rekonstrukcím jednotlivých tříd a tělocvičen, či k modernizacím kuchyní a jídelen. Zároveň budou opraveny školní budovy, kterým mnohdy hrozí havarijní stav, nemají bezbariérový přístup, mají zastaralé rozvody vody, tepla a elektřiny, vysokou energickou náročnost apod.

Další úspěšné projekty cílí na zřízení přírodních zahrad na pozemcích mateřských, základních a středních škol. Tyto projekty mají za cíl povzbudit v dětech zájem o životní prostředí a celkově tak rozvíjet podporu vzdělávání v oblasti environmentalistiky. Důraz je u těchto projektů kladen na rozvoj většího kontaktu dětí s přírodou a životním prostředím, proto mezi tyto projekty patří také možnost výuky v přírodě a rozvoj lesních škol. Děti tak mají možnost se aktivně podílet na venkovních aktivitách a využít například záhony pro pěstování rostlin, pozorovací stanoviště, nádrže na vodu, meteorologické měřící přístroje a mnoho dalšího zahradního vybavení a náčiní.

Všem úspešným žadatelům gratulujeme a těšíme se na další spolupráci!