Průvodce světem grantů a dotací 18 let zkušeností +420 542 211 083
Získat dotaci
Úvod /O nás / Aktuality / Trápí Vás záplavy nebo naopak sucho? Vyřešte svůj problém s dotací z OP ŽP

Aktuality

13. 02. 2020

Trápí Vás záplavy nebo naopak sucho? Vyřešte svůj problém s dotací z OP ŽP

Podpořte zadržování vody ve Vaší obci

Problematika sucha a zadržování vody v krajině se dostává do popředí zájmu
nejen odborníků, ale i široké veřejnosti, podpořte tak její řešení i ve Vaší obci. V roce 2020 se otevírá několik dotačních příležitostí k financování vhodných krajinných opatření.

Právě běží výzva vyhlášená Ministerstvem životního prostředí na Posílení přirozených funkcí krajiny, ve které je máte jedinečnou šanci získat dotaci ve výši až 100 %!

Dotační podmínky jsou zaměřeny především na budování či obnovu stromořadí, alejí, remízů, ale také polních cest, starých sadů či mezí nebo vytváření mokřadů. Tyto prvky jsou nezbytnou součástí stabilní krajiny schopnou adaptovat se probíhajícím změnám klimatu.

Dále je možné získat dotaci až 85 % na zelené střechy, včetně jejich konstrukčních prvků, popřípadě na jinou možnost využití dešťové vody. v intravilánu.

Preventivní protipovodňová opatření

Možnost získání dotace 70 – 80 % na prvky varovných a vyrozumívacích systémů (bezdrátové digitální rozhlasy, elektronické sirény, vysílací ústředny atd.). Je možná i obnova pro obce, které již v minulosti žádali o dotaci na zastaralejší systémy.

Nevíte si rady se získáním dotace? Pak nás kontaktujte!

Ing. Jan Pařízek
project manager
tel.: +420 733 129 901
e-mail: parizek@rpa.cz