Průvodce světem grantů a dotací 18 let zkušeností +420 542 211 083
Získat dotaci
Úvod /O nás / Aktuality / Struktura operačních programů po roce 2020 nabírá konkrétní obrysy. Hlavní operační programy by měly

Aktuality

14. 02. 2019

Struktura operačních programů po roce 2020 nabírá konkrétní obrysy. Hlavní operační programy by měly zůstat zachovány

Struktura operačních programů pro nové rozpočtové období 2021-2027 již nabírá konkrétní obrysy. Vláda schválila návrh, který vymezuje osm operačních programů, které by měly navazovat na ty současné. Právě plynulý přechod mezi současnými operačními programy a těmi plánovanými je spíše než razantní změny jednou z priorit vlády.

I v novém rozpočtovém období zachovány by tak měly být nejvýznamnější operační programy zaměřené na rozvoj měst a obcí (Integrovaný regionální OP), podnikatelské sféry (OP Konkurenceschopnost), životního prostředí (OP Životní prostředí), podporu trhu práce (OP Lidské zdroje) i na podporu dopravní infrastruktury (OP Doprava) a vědy, výzkumu a vzdělávání (OP Výzkum a vzdělávání).

V následujících měsících by mělo dojít k rozpracování náplně jednotlivých programů a k vyjednávání s Evropskou komisí ohledně finální podoby rozpočtu, podmínek a nastavení operačních programů po roce 2020. Předběžně je na dalších sedm let pro Českou republiku vymezeno zhruba 20 mld. EUR.