Průvodce světem grantů a dotací 18 let zkušeností +420 542 211 083
Získat dotaci
Úvod /O nás / Aktuality / Rekonstrukce budovy Mateřské školy v obci Špičky

Aktuality

19. 01. 2021

Rekonstrukce budovy Mateřské školy v obci Špičky

V minulém roce byl s naší pomocí úspěšně zrealizován projekt Rekonstrukce budovy Mateřské školy v obci Špičky, která v rámci dotačního programu Ministerstva financí získala 90 % dotaci v celkové výši 2 mil. Kč. V rámci projektu se podařilo vybudovat a rekonstruovat šatnu, sociální zařízení, venkovní učebnu a zpevnit přístupové plochy.
 
Budova Mateřské školy byla postavena před 60 lety a během této doby vyvstal problém především s její kapacitou. Šatna pro děti byla před realizací projektu zřízena spíše provizorně a nesplňovala tak provozní požadavky a stav sociálního zařízení odpovídal stáří budovy. Na pozemku mateřské školy se nacházela i nevyužitá terasa. 
Bez-nazvu.png
Díky realizaci projektu došlo k proměně budovy Mateřské školy v moderní prostor pro děti i učitele, který nabízí i větší kapacitu. Přístavba umožnila vybudování plnohodnotné šatny pro děti, kde je dostatek prostoru pro ukládání věcí, aniž by se zde děti tísnili. Zároveň se tím rozšířili prostory i v učebnách, které jsou světlejší a otevřené a umožňují oddělit vzdělávání menších dětí od předškoláků.

Rekonstrukce a modernizace sociálního zařízení pro děti pomohla vytvořit moderní a hygienickým normám odpovídající prostor, který vyhovuje všem dětem, i těm nejmenším.

Pobyt na čerstvém vzduchu podpořilo vybudování venkovní učebny na terase. Její zastřešení umožní dětem trávit čas venku za každého počasí, což je pro ně nejen zajímavým zpestřením dne, ale hlavně přínosem pro jejich zdraví. V rámci venkovních úprav došlo také ke zpevnění přístupové plochy k Mateřské škole.