Průvodce světem grantů a dotací 18 let zkušeností +420 542 211 083
Získat dotaci
Úvod /O nás / Aktuality / Pro podnikatele čerpající evropské dotace se podmínky nemění!

Aktuality

19. 03. 2020

Pro podnikatele čerpající evropské dotace se podmínky nemění!

Vážení klienti a obchodní partneři,
 
v souvislosti se současnou situací kolem onemocnění COVID-19 a jeho šířením bychom Vás rádi informovali o aktuálních opatřeních ze strany RPA i poskytovatelů dotací, zejména pro podnikatelský sektor.
 
Pro podnikatele, kteří realizují své úspěšné projekty, podali nebo plánují podávat žádosti o dotace do vyhlášených či připravovaných výzev, se vzhledem k aktuálnímu stavu nic nemění! Ministerstvo průmyslu a obchodu i agentura API nadále bez jakýchkoli omezení pracují na administraci žádostí o platbu a hodnocení projektů v aktuálních výzvách. Informace z médií o realokování peněz z OP PIK na podporu nejvíce postižených firem je pravdivá. Nicméně netýká se finančních prostředků určených na financování aktuálně podávávaných či již podaných projektů ani probíhajících a připravovaných výzev!

Naopak, vláda ve spolupráci s MPO navyšuje finanční prostředky na pomoc podnikatelům, urychluje administraci stávajících projektů a je připravena přidat peníze i do nově vyhlašovaných dotačních programů. Pro restart ekonomiky jde o podstatné opatření.

Prvním konkrétním nástrojem podpory je program COVID, který nabízí postiženým firmám bezúročné úvěry s ročním odkladem splátek. V prvních dnech od vypuknutí krize je o tento produkt enormní zájem. Aktuální alokace 600 mil. Kč bude brzy výrazně navýšena v řádech miliard Kč. Tento program nemá dopad na aktuální dotační výzvy pro podnikatele!
 
Pilířem kohezní politiky EU vždy byla podpora malých a středních podnikatelů. Podle aktuálně plánovaných opatření bude i nadále podpora této skupiny podnikatelů zásadní. Přehled důležitých odkazů s aktuálními informacemi pro podnikatele naleznete zde.

O případných dalších změnách Vás budeme informovat. Přejeme Vám, Vašim blízkým i zaměstnancům v těchto nelehkých dnech pevné zdraví, klid a brzký návrat k běžnému režimu.
 
Za skupinu RPA
 
Mgr. Ondřej Machek
tel.: +420 737 623 164
e-mail: machek@rpa.cz