Průvodce světem grantů a dotací 18 let zkušeností +420 542 211 083
Získat dotaci
Úvod /O nás / Aktuality / Po tříleté rekonstrukci je zámek Vimperk konečně otevřen!

Aktuality

07. 06. 2021 Po tříleté rekonstrukci je zámek Vimperk konečně otevřen!

Zámek Vimperk byl s naší pomocí úspěšně zrekonstruován a znovu otevřen turistům. První fáze obnovy horního zámku ve Vimperku vyšla na více než 130 milionů korun, znichž právě 85 % pokryla evropská dotace. V rámci projektu se podařilo vybudovat a zrekonstruovat novou prohlídkovou trasu, renesanční strop, opravené nádvorní fasády, ale i originál knihy Josefa Váchala.

Mnoho oprav návštěvníci zámku ani nepoznají, například opravená vodovodní a kanalizační sítě, a také nové rozvody elektřiny.

Loni v březnu byl zámek Vimperk ještě zdevastovanou památkou se ztrouchnivělými okny, podlahami napadenými dřevomorkou a nefunkčními elektrickými rozvody.

Díky realizaci projektu došlo k proměně zámku. Turisté mohou navštívit dobovou tabulnici, neboli místnost, kde se stolovalo. K nejvýznamnějším objevům v této místnosti patří malovaný strop, který je nově odkrytý a kompletně zrestaurovaný, protože byl poškozený sazemi z požáru. Je to jeden z největších objevů, které se tu odehrály.

1.jpeg
Spoustu novinek uvidí návštěvníci i v obnovených expozicích Muzea Vimperska, které také sídlí na zámku. Mohou se také projít po Zlaté stezce nebo na vlastní kůži vyzkoušet sjezd na saních se dřevem.

Líbila se Vám tato proměna a rádi byste za pomoci dotací realizovali podobný projekt ve vaší obci? Neváhejte se na nás obrátit. Mluví za nás tradice více než 18 let a stovky úspěšně zrealizovaných projektů.
 


Ing. Martin Jára
obchodní ředitel
tel.: +420 733 129 904
mail: jara@rpa.cz