Průvodce světem grantů a dotací 18 let zkušeností +420 542 211 083
Získat dotaci
Úvod /O nás / Aktuality / Nové dotační programy pomohou firmám v boji s koronavirem

Aktuality

26. 03. 2020

Nové dotační programy pomohou firmám v boji s koronavirem

V souvislosti s koronavirovou epidemií schválila vláda ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu vyhlášení dvou nových dotační programů pro podnikatele, které mají za cíl podpořit výrobu zdravotnických prostředků a vývoj a nasazení nových technologií souvisejících s bojem proti koronaviru.

Prvním z programů bude výzva Technologie COVID 19 z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK).O podporu budou moci žádat malí a střední podnikatelé se zaměřením na výrobu zdravotnických pomůcek, které mají přímou souvislost s bojem proti koronaviru a jeho šíření. Žadatelé budou moci žádat o podporu při pořízení nových technologií a zařízení. Výzva bude vyhlášena 14. dubna, maximální částka dotace bude 20 milionů korun a k dispozici bude pro žadatele 300 milionů korun.


Druhým připravovaným programem je program Czech Rise Up – Chytrá opatření proti COVID-19. Jeho cílem bude podpořit rychlé zavedení nových řešení, která pomohou s bojem proti koronaviru, zmírní dopady dalšího šíření a budou řešit následky situace související s pandemií. Podpořeny budou i start-upy, důležitým kritériem bude možnost rychle přenést výsledky vývoje do praxe. V současné době se předpokládá, že celkový rozpočet programu bude 200 milionů korun, případně by mohl být navýšen.

O vyhlášení těchto programů i o podmínkách pro žadatele Vás budeme nadále informovat, jsme připraveni Vám s žádostmi do daných programů pomoci, neváhejte nás kontaktovat!

Za skupinu RPA,

Mgr. Ondřej Machek
tel.: +420 737 623 164
e-mail: machek@rpa.cz