Průvodce světem grantů a dotací 18 let zkušeností +420 542 211 083
Získat dotaci
Úvod /O nás / Aktuality / Možnost čerpání bezúročných úvěrů pro podnikatele

Aktuality

23. 01. 2020

Možnost čerpání bezúročných úvěrů pro podnikatele

Chystáte velký investiční projekt? Nejsou pro Vás vhodné dotace, ale přesto byste ocenili jinou formu veřejné podpory? Pak pro Vás máme zajímavou možnost.

Českomoravská záruční a rozvojová banka poskytuje malým a středím podnikatelům bezúročné úvěry až do výše 45 mil. Kč. Splatnost úvěru je až 7 let (resp. až 10 let, je-li úvěr převážně určen na nemovité věci) s možností odkladu splátek až o 3,5 roku. Prostřednictvím bezúročného úvěru můžete profinancovat až 45 % způsobilých nákladů projektu. Zbylou část je možné řešit komerčním úvěrem, s dotovanými úroky až do výše 2 mil. Kč.

Úvěry ČMZRB lze využít na pořízení nových strojů a zařízení, pořízení či rekonstrukci staveb využívaných k podnikatelské činnosti či k pořízení technologických postupů, programů a licencí a software. Jsou určeny pro malé a střední podnikatele podnikající ve zpracovatelském průmyslu, stavebnictví, maloobchodě a velkoobchodě, dopravě a skladování, ubytování, stravování, pohostinství, informačních a komunikačních činnostech apod.

Nevíte si rady s úvěrem? Rádi Vám pomůžeme s vyřízením.

Mgr. Ondřej Machek
senior project manager
tel.:+420 737 623 164
e-mail: machek@rpa.cz