Průvodce světem grantů a dotací 18 let zkušeností +420 542 211 083
Získat dotaci
Úvod /O nás / Aktuality / Moderní osvětlení na Základní škole v Dražovicích

Aktuality

21. 06. 2021 S naší pomocí byl v loňském roku úspěšně zrealizován projekt Moderního osvětlení na Základní škole v obci Dražovice. Škola získala v rámci dotačního programu Ministerstva pro místní rozvoj dotaci v celkové výši 842 tisíc korun. V rámci projektu byla kompletně zrekonstruována elektroinstalace budovy Základní školy a proběhla modernizace vnitřního osvětlení.

Před rekonstrukcí byla elektroinstalace budovy značně zastaralá a vůbec neodpovídala bezpečnostním standardům. Svítidla, která se v budově nacházela, již nesplňovala základní požadavky osvětlení prostor pro výuku žáků. A proto byla tato svítidla nahrazena novými LED svítidly, které jsou několikanásobně úspornější.

Díky realizaci projektu došlo k proměně vnitřních prostor budovy Základní školy. Tato rekonstrukce měla dopad i na zkvalitnění výuky, neboť díky nové elektroinstalaci mohly být nainstalovány nové počítačové sestavy, které slouží k výuce IT a cizích jazyků. Tyto sestavy vlastní škola již delší dobu, nemohla je však kvůli zastaralé elektroinstalaci využívat. Rekonstrukcí elektroinstalace, osvětlení chodeb a tříd došlo k úsporám energií.

Rekonstrukce a modernizace budovy příznivě ovlivnila prostředí Základní školy, přičemž vznikl odpovídající prostor, který vyhovuje žákům i učitelům. Realizací projektu došlo k zabezpečení budovy proti požárům, které hrozily při původní elektroinstalaci.Líbila se Vám tato proměna a rádi byste za pomoci dotací realizovali podobné projekty? Neváhejte se na nás obrátit.Ing. Martin Jára
obchodní ředitel
tel.: +420 733 129 904
mail: jara@rpa.cz