Průvodce světem grantů a dotací 18 let zkušeností +420 542 211 083
Získat dotaci
Úvod /O nás / Aktuality / EFEKTivní veřejné osvětlení v obcích v rámci ČR

Aktuality

07. 04. 2021

EFEKTivní veřejné osvětlení v obcích v rámci ČR


S naší pomocí bylo v loňském roce úspěšně realizováno hned několik projektů na Obnovu soustavy veřejného osvětlení v obcích ČR v rámci dotačního programu Ministerstva průmyslu a obchodu. V rámci projektů došlo v obcích ke kompletní výměně a doplnění soustavy veřejného osvětlení.

Např. obec Jezeřany - Maršovice získala v rámci dotačního programu MPO dotaci v celkové výši 663 845 Kč. V obci Řepín získal projekt dotaci v celkové výši 956 945 Kč. Soustava osvětlení v obcích měla zastaralý koncept s neefektivním zdrojem světla. Účinnost osvětlení byla vlivem koroze optického systému snížena až o 50%, čímž klesala efektivita veřejného osvětlení. Tato svítidla byla nahrazena novými, která jako svůj zdroj využívají LED technologii.

Díky realizaci projektů došlo k proměně celé obce či ulice. Tato rekonstrukce měla dopad na zkvalitnění veřejného prostranství v obcích, neboť veřejné osvětlení LED má vliv na přirozenější vnímání barev blížící se dennímu světlu, lepší orientaci, větší bezpečnost, produkuje jen minimum světelného smogu a neprodukuje UV záření a nepřitahuje tak hmyz.

Projekt spadá pod Státní program na podporu úspor energie na období 2017-2021, program EFEKT. Cílem programu je snižovat spotřebu energie a negativní vlivy na životní prostředí prostřednictvím snižování emisí znečišťujících látek a CO2.

Líbila se Vám tato proměna a rádi byste za pomoci dotací realizovali podobné projekty? Neváhejte se na nás obrátit. Aktuálně je otevřena výzva Opatření ke snížení energetické náročnosti veřejného osvětlení, z které můžete získat finanční podporu přes výdaje na soubor technických dokumentů, nákup svítidel, doplnění svítidel, rekonstrukci RVO, výdaje na práci, výměnu kabeláže ve sloupech od svorkovnice k svítidlu, až po technický dozor stavebníka a další. Maximální výše podpory může činit až 2 000 000 korun.

1.png2.png3.png