Průvodce světem grantů a dotací 18 let zkušeností +420 542 211 083
Získat dotaci
Úvod /O nás / Aktuality / Dotační výzva Technologie se zaměřením na Průmysl 4.0 se blíží. Zmodernizujte s ní svůj provoz

Aktuality

30. 01. 2019

Dotační výzva Technologie se zaměřením na Průmysl 4.0 se blíží. Zmodernizujte s ní svůj provoz

Úspěšný dotační program Technologie přichází v nové podobě. Výzva IX tohoto programu je zaměřena, stejně jako výzva VII, na podporu digitalizace a automatizace provozů a zvyšování jejich úrovně. Podmínky výzvy již byly vyhlášeny, sběr žádostí pak začíná 11. 3., konec příjmu žádostí je datum 13. 6.

V rámci programu je možné získat dotaci na výrobní a nevýrobní technologie, kdy výrobní technologie mohou činit maximálně jednu třetinu celkových výdajů. Výrobní i nevýrobní technologie by pak minimálně měli umožňovat příjem či sběr dat.

Z programu je možné pořídit technologie, hardware i software. Za technologie to mohou být např. CNC stroje, svařovací automaty, výrobní linky, výrobní roboty, vstřikolisy, reakční tanky, destilační kolony, kalicí a žíhací pece apod. Za hardware lze pořídit např. 3D měřící stroje, robotické paletizátory či manipulátory, senzory, čtečky, servery, PC stanice, 3D tiskárny, průmyslové tiskárny, switche, routery, autonomní vozíky, kamery atp. Za software lze potom pořídit např. informační systémy nebo jejich moduly, podpůrné softwary (ERP, MES, MatLab atd.) CAD/CAM systémy, specializované konstrukční SW, MS Office, Adobe Photoshop, licence k patentům apod.

V programu mohou žádat malé a střední podniky s mírou podpory 45 % respektive 35 %, minimální výše dotace je 1 milion korun, maximální výše dotace činí 20 milionů korun.

V případě zájmu o žádání v dotačním program či pro další informace se nám neváhejte ozvat. Rádi s Vámi Váš projektový záměr zkonzultujeme a předvyhodnotíme, případně Vás celým procesem podávání žádosti provedeme.

Ing. Roman Halm
project manager
tel.: +420 733 715 637
e-mail: halm@rpa.cz