Průvodce světem grantů a dotací 18 let zkušeností +420 542 211 083
Získat dotaci
Úvod /O nás / Aktuality / Dotace nově poputují rovněž do cestovního ruchu

Aktuality

16. 07. 2019

Dotace nově poputují rovněž do cestovního ruchu

Dlouho opojímené oblasti cestovního ruchu a rekreace se konečně dočkaly a v rámci některých dotačních programů OP PIK tak bude možné žádat i v těchto oblastech. Konkrétně se jedná o programy Úspory energie a Nemovitosti - Cestovní ruch.

Program Úspory energie se zaměřuje na snížení energetické náročnosti podnikatelského sektoru, účelem programu je tedy podpora opatření přispívajících k úspoře konečné spotřeby energie, jako jsou zateplení, výměna oken, dveří, vytápění, elektroinstalace, ale i vybudování fotovoltaické elektrárny na střeše ubytování apod. Pro žadatele je nachystáno 6 miliard korun. Sběr žádostí je průběžný, začne 16. září a potrvá až do 30. dubna následujícího roku.

Druhým programem podporujícím dané oblasti je program Nemovitosti zaměřený na rekonstrukci nebo rozšiřování hotelového či jiného provozu v oblasti cestovního ruchu. Program je zaměřen zejména pro brownfieldy a objekty ve velmi špatném technickém stavu. V rámci programu je možné rekonstruovat rovněž kuchyně či wellness zázemí, program je však dostupný pouze pro zařízení z vybraných oblastí. Na rozdíl od programu Úspory energie je možné žádat také na změnu dispozic objektů. Dotační výzva je kolová a mezi žadatele bude rozděleno 400 milionů korun. Sběr žádostí potrvá od 16. září do 31. března 2020.

Kromě dotací z OP PIK mohou v současné době podnikatelé z oblasti cestovní ruchu a rekreace žádat také na vzdělávání svých zaměstnanců. Mezi podporované kurzy patří např. získávání profesních průkazů, účast na odborných jazykových kurzech či kurzy zaměřené na GDPR pro hotely.

Zaujal Vás některý z dotačních programů? Máte hotel, penzion nebo restauraci a chcete využít výhod nabízených dotací na Vašem území a nevíte jak?

Ozvěte se nám a my Vám pomůžeme s dotační žádostí a získáním prostředků pro Váš projekt.
 
Ing. Martin Jára
Key Account Manager
tel.: +420 733 129 904
e-mail: jara@rpa.cz