Průvodce světem grantů a dotací 18 let zkušeností +420 542 211 083
Získat dotaci
Úvod /O nás / Aktuality / Česko dostane dotace až bilion korun!

Aktuality

03. 05. 2021
Česko bude moct v následujícím desetiletí čerpat z EU až jeden bilion korun. Je to rekordní částka evropských dotací, která má pomoci české ekonomice přiblížit se na úroveň Německa, Rakouska a dalším západním ekonomikám. Zároveň má pomoci ČR se vzpamatovat z pandemie a postavit tak českou ekonomiku zpět na nohy.

O tom, jak evropské peníze využít smysluplně, minulý týden debatovali odborníci v sídle Hospodářských novin v pražském Karlíně na konferenci Prosperující Česko.

Pro srovnání, ještě v minulém programovém období od roku 2014 do roku 2020 mělo Česko k dispozici šest set miliard korun. Především čerpání evropských dotací v minulém programovém období bylo pro malé a střední podniky velmi složité. Ale už v tomto končícím programovém období si s tím umějí tyto podniky velmi dobře poradit.

Nové období klade důraz na ekologii

Evropská unie klade na ekologii velký důraz, 30 procent financí z evropských fondů by mělo směřovat na ochranu klimatu a celý evropský rozpočet je vázán tím, že se má vynakládat v souladu s pařížskou klimatickou dohodou.

Pro země s emisně náročnou energetikou a průmyslem, kam patří i Česko – přímo Karlovarský, Moravskoslezský a Ústecký kraj, vytvořila Evropská unie Fond spravedlivé transformace, který má regionům závislým na uhelném průmyslu pomoci k cestě ke klimatické neutralitě.

Chytré město neznamená jen technologie

Projekt chytré technologie ve městech a obcích, je nový koncept smart cities, který není spojen jen s technologiemi, ale celkově jde o plánování a způsob provádění městských služeb.

Cílem tohoto projektu, je dostat se do stavu, kdy je město občanům přístupné, má dostatečně rozvinutý lidský kapitál a inovace. Ale co je nejdůležitější? Vytvořit dobré místo k životu.Ing. Martin Jára
obchodní ředitel
tel.: +420 733 129 904
mail: jara@rpa.cz