Průvodce světem grantů a dotací 18 let zkušeností +420 542 211 083
Získat dotaci
Úvod /O nás / Aktuality / České nemocnice úspěšně čerpají Evropské dotace

Aktuality

05. 10. 2021 Za rok 2021 se skupina RPA může chlubit mnoha úspěchy v rámci žádostí o dotace, a to hlavně v oblasti žádostí pro nemocnice.

Díky spolupráci s RPA naši klienti z řad nemocnic úspěšně získali dotační prostředky z Integrovaného regionálního operačního programu v řádu stovek milionů Kč. Žádosti podané skupinou RPA do této dotační výzvy byly ze 100 % úspěšné.

Skupina RPA spolupracovala jak s menšími městskými nemocnicemi, tak i s velkými nemocnicemi např. v Brně. Cíle všech nemocnic byly stejné – zajistit kvalitní zdravotní péči za použití nejmodernějších přístrojů, zvýšit efektivitu poskytované péče, připravit se na hromadné události související s nečekanými událostmi či epidemií a také zvýšit komfort personálu a kvalitu pracovního prostředí.

Jedním z příkladů pořízeného přístroje je přístroj na skiagrafická či skiaskopická vyšetření. Tyto přístroje jsou nedílnou součástí radiologických oddělení a patří mezi opravdu nenahraditelné vybavení. Cena jednoho takového přístroje se pohybuje v desítkách milionů korun, což je pro nemocnice velká investice.

Úspěšné byly také projekty na pořízení nového vybavení jednotlivých oddělení včetně moderních lůžek, plicních ventilátorů či monitorů vitálních funkcí, bez kterých se oddělení neobejdou.

Dále bylo možné obnovit základní vybavení, jako jsou například dveře či osvětlení nemocnic, které je neméně důležité a značně usnadňuje a zpříjemňuje práci zaměstnancům. K většímu komfortu často přispěla i renovace klimatizace dané nemocnice.

Všem podpořeným subjektům gratulujeme!